ENGLISH

  

 • تن سنجی
  تن سنجی

 • کلینیک آموزشی
  کلینیک آموزشی

 • آزمایشگاه
  آزمایشگاه

 • کتابخانه
  عکس



  چاپ        ارسال به دوست

برنامه مجازی اصول مراقبت و درمان دیابت نوع دو توسط انستیتو غدد درون ریز و متابولیسم دانشگاه برگزار می شود.

برنامه مجازی اصول مراقبت و درمان دیابت نوع دو در سامانه آموزش مجازی کشور به آدرس ircmelms.ir قرار گرفت.

دکتر محمد ابراهیم خمسه دبیر علمی این برنامه در گفتگو با روابط عمومی دانشگاه اظهار داشت: هدف از برگزاری این برنامه، آشنایی بیشتر پزشکان عمومی در خصوص اصول مراقبت و درمان دیابت نوع دو است.
دیابت یکی از شایعترین بیماری های غیرواگیر کشور می باشد که میزان بروز آن در برخی استانها تا حدود 11 درصدهم بر آورد شده است و کنترل و درمان دیابت عموماً در سه راستای زیر صورت می گیرد:
1. کنترل قند خون با تشخیص به موقع و زود هنگام دیابت و تلاش برای درمان و مراقبت از آن مطابق استانداردهای بین المللی
2. توجه به وجود بیماری های همراه دیابت و تشخیص و درمان زودهنگام آنها از قبیل اضافه وزن و چاقی، فشار خون بالا، دیس لیپیدمی و ...
3. غربالگری و تشخیص و درمان زودهنگام عوارض دیابت شامل بیماری های قلبی عروقی، رتینوپاتی، نوروپاتی، پای دیابتی و دیگر عوارض دیابت.
دکتر خمسه افزود: در این برنامه تلاش داریم با حضور اساتید برجسته خارجی و داخلی آخرین یافته های علمی در خصوص درمان های متفاوت رایج در مورد بیماران مبتلا به دیابت نوع دو را ارائه دهیم.
لازم به ذکر است: این برنامه دارای امتیاز بازآموزی برای پزشکان عمومی سراسر کشور می باشد.
گفتنی است: متقاضیان جهت ثبت نام و کسب اطلاعات بیشتر می توانند با شماره تلفن 88945435 تماس و یا جهت ثبت نام از طریق آدرس iem.ircmelms.ir و ircme.ir در قسمت برنامه های غیرحضوری در این برنامه شرکت کنند.


دانلود فايل : Poster_(1).pdf ( 70KB )


١١:٣٠ - شنبه ٩ آبان ١٣٩٤    /    شماره : ٢٠٤٩٤    /    تعداد نمایش : ٣٥٣


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج




 راه اندازی درمانگاه الکترونیکی بیماریهای غدد و متابولیسم

 برای اولین بار در کشور درمانگاه الکترونیکی در تمام فیلدهای رشته غدد درون ریز در انستیتو غدد راه اندازی شد. این سیستم شامل ثبت الکترونیکی اطلاعات بیماریهای دیابت، تیروئید، هیپوفیز، آدرنال، سندرم تخمدان پلی کیستیک، بیماریهای متابولیک استخوان، استئوپروز، هیپرکورتیزول می باشد. پرونده های الکترونیکی بیماران تمام جوانب شرح حال، معاینه بالینی، آزمایشگاهی، درمان و پیگیری بیماران را شامل می شود. راه اندازی این درمانگاه کمک شایانی به یکپارچه سازی اطلاعات، سرعت در ذخیره سازی و بازیابی اطلاعات کاربران نموده است و امکان ذخیره اطلاعات را بصورت الکترونیکی فراهم می سازد و موجب کاهش هزینه های قابل ملاحظه ای می شود. قابلیت بازیابی اطلاعات را در کمترین زمان ممکن می سازد و با نظم بخشیدن به اطلاعات امکان استفاده از آنها را تسهیل کرده و می تواند در زمینه پژوهش های مرتبط با بیماریهای غدد راهگشا باشد.

دکتري تخصصي پژوهشي در دیابت بالینی

دورة دكتري تخصصي پژوهشي در دیابت بالینی يكي از بالاترين مقاطع تحصيلي آموزش عالي است که توسط مرکز تحقیقات غدد برگزار مي گردد و مجموعه‌اي هماهنگ از فعاليت‌هاي پژوهشي و آموزشي است. هدف از ايجاد این دوره تربيت افرادي است كه ضمن احاطه يافتن به بیماری دیابت و آشنا شدن با روش‌هاي پيشرفتة تحقيق و دستيابي به جديدترين مباني پژوهشي بتوانند ضمن فراهم آوردن بستري جهت حل مشكلات مبتلا به جامعه و در دست گرفتن رهبري پژوهش، با نوآوري در زمينة ارتقاء و توسعة روش‌هاي نوين و پل زدن بين علوم پايه و كاربردي با هدف ارتقاء سلامت، گامي در جهت خودكفايي كشور و توسعة پايدار و گسترش مرزهاي دانش و ارتقاء علمي مراكز تحقيقاتي و دانشگاه‌ها و احياء روحية خودباوري براي دستيابي به تازه‌هاي جهان دانش بردارند. فرصت های یادگیری در این دوره آموزشی: شامل سخنرانی ها، سمینارها، تعاملات بالینی تحت نظارت در درمانگاه های سرپایی، ژورنال کلاب ها و خود-یادگیری می باشد.  

 

 

آدرس: تهران، خیابان ولیعصر، پایین تر از میدان ولیعصر، خیابان فیروزه، پلاک 10، پژوهشکده غدد درون ریز و متابولیسم

شماره تلفن:88945246                        شماره فکس: 88945173

پست الکترونیکی: iem@iums.ac.ir